Úvod Koupelny

 

KONTAKTUJTE NÁS:

+ 420 777 871 831

 

 We speak English:

+ 420 774 871 833

 

Мы говорим пo русски:

+ 420 777 118 019

 

Fotogalerie

Koupelny

 

Zahoďte své starosti a obavy s rekonstrukcí, na ty jsme tu my.

 

Výměna starého umakartového jádra za zděné je věc, která již dnes napadne každého ve chvíli, kdy do něj vstoupí. Většinou je jeho rekonstrukce první na řadě po zakoupení panelového bytu s umakartovým jádrem. V současné době jsou tyto jádra nejen morálně zastaralá a nevyhovující současným trendům bydlení, ale mnohdy i hygienicky závadná - plísně, hmyz a podobně. Vlastně by Vás překvapilo, s čím vším nyní bydlíte…Většina z nás se takové rekonstrukci prostě nevyhne. Pak nastane zmatek, protože firem, které nabízejí rekonstrukci bytového jádra anebo rekonstrukci koupelny je tolik, že jsme unaveni hned po první půlhodince lehkého mapování internetových stránek. Komu věřit a nevěřit, je jen na Vašem zvážení. Zkuste dát na starý dobrý první dojem a několik informací, které jsou při výběru partnera pro rekonstrukci opravdu zásadní:

 • jak dlouho je firma na trhu a jak dlouho se doopravdy věnuje rekonstrukcím bytových jader, rekonstrukcím koupelen a bytů
 • jaké má živnostenské oprávnění – zda odpovídá rozsahu rekonstrukce, které plánujete

- naše živnost: „ Provádění staveb a jejich změn a odstraňování, ale také truhlářství a podlahářství

 • jaké služby (kromě samotné rekonstrukce) nabízí navíc

- jsme zařízeni na kompletní rekonstrukce bytů – kromě koupelen si poradíme také se zbytkem bytu – děláme topení, elektriku, plyn, podlahy, okna a dveře, a v neposlední řadě kuchyně – jsme autorizovaným prodejcem firmy zvučného jména – HANÁK    a.s. - a věřte nám, že není jednoduché projít sítem požadavků výrobce tohoto typu. Pro své zákazníky před zahájením stavby zajišťujeme projektovou dokumentaci a statické posouzení stavby, po dokončení předáváme potřebná potvrzení a revize.

 • zda má firma kancelář a pevnou linku se stálou službou, kam se vždy! v průběhu rekonstrukce bytového jádra nebo bytu dovoláte

- máme nejen pevnou linku 233 383 353 – kdykoli od 10.00 do 18.00 hodin, v případě nutnosti jsme k dispozici na mobilech i o víkendu - +420 777 871 831

 • pro nás nejdůležitější – zda Vám jako člověku první kontakt s poptávanou firmou nevezme chuť na samotnou rekonstrukci

- u nás bereme svou práci velmi osobně a jsme rádi, když se Vám nová koupelna nebo byt, který jsme zrekonstruovali na konci akce líbí a poté přijde to, o co se celou dobu rekonstrukce snažíme – ukážete svým sousedům, kamarádům a přátelům  výsledek naší práce – novou zrekonstruovanou koupelnu nebo i celý byt a my tím získáme další zákazníky, kteří již přijdou od Vás s referencemi. A tím se vyhnou zmatku a celé anabázi při hledání partnera pro rekonstrukci. Té správné firmy, kterou jste právě našli i Vy.

 

koupelny     koupelny     koupelny     koupelny     koupelny

 

Rekonstrukce bytového jádra a koupelny

  

 

Rekonstrukce bytového jádra nebo koupelny provádíme za 8 - 10 dní

pokud někdo říká, že to jde rychleji, má pravdu, ale občas se vyplatí dodržovat technologické postupy a tím zajistit delší životnost stavby – takže u nás opravdu 8-10 dní, dle konkrétního typu jádra

 

Záruka na provedené práce - čtyřicet osm měsíců  Je to více než jinde, ale stojíme si za svou prací.

 

Co našim klientům nabízíme? 

     •       rychlé osobní jednání přímo na místě realizace
     • volejte si o schůzku s technikem - kdykoli na telefonní číslo 777 871 831
     •       vypracování individuální cenové nabídky zdarma, do dvou pracovních dnů
     •       administrativní zázemí
     •       vyřízení stavebního povolení
     •       statické posouzení staveb, vypracování projektové dokumentace
     •       zajištění revizních zpráv pro kolaudaci
     •       stavební dozor
     •       úklid staveb i v průběhu prací
     • jedná se jen o hrubý zednický úklid, nečekejte vytřeno a setřený prach v průběhu akce, naše práce je špinavá a jiná nebude. Konečný „ velký“ úklid ale můžeme zajistit také
     •       bez navyšování smluvené částky pokud si sami neobjednáte nad rámec Smlouvy o dílo
     •       individuální přístup ke každému zákazníkovi
     •       nabízíme Vám naše zkušenosti, kvalitu provedení a především spolehlivost, s pevným termínem dokončení stavby


 

Jak postupovat?

     • nejdříve prostor zaměříme a vypracujeme cenovou kalkulaci - tuto službu poskytujeme našim zákazníkům samozřejmě zdarma - zavolejte si o schůzku - kdykoli na telefonní číslo našeho technika 777 871 831, případně kancelář 777 118 019
     • pokud je potřeba, zajistíme projektovou dokumentaci, vyřídíme za Vás stavební povolení nebo stavební ohlášení
     • kontaktujte nás s předstihem, vše tak proběhne s časovou rezervou, budete mít dost času vše v klidu promyslet, vybrat si keramické obklady a dlažby, sanitární vybavení. Tušili jste například, že na našem trhu je zhruba 1 800 typů van a sprchových koutů od různých výrobců? A možná i víc.

 

 

 

 

rekonstrukce-koupelny

 

 

 

 

 

Co Vás při rekonstrukci bytového jádra nebo koupelny čeká

 

     • Nejprve demontujeme stávající umakartové jádro, zařizovací předměty, suť a odpad ekologicky zlikvidujeme
     • Pro potřeby kolaudace samozřejmě dostanete potvrzení o jejich likvidaci. V případě zděné koupelny vybouráme stávající keramické obklady a dlažby.
     • Následně vyzdíme nově Vaše bytové jádro v půdoryse nové koupelny - používáme materiály Ytong, síla 7,5 - 10 cm. V případě zděné koupelny připravíme a vyrovnáme povrchy pro provedení keramických obkladů a dlažeb.
     • Dále provedeme nově rozvod elektroinstalace a vodoinstalace, včetně zajištění revizních zpráv. V ceně je také instalace nového bytového rozvaděče, jsme připraveni provést rozvody také pro kuchyň, pokud je Vaše kuchyňská stěna nově vyzděná.
     • Vaši novou kuchyň a WC obložíme Vámi vybraným keramickým obkladem a dlažbou. Od Vás potřebujeme znát typ, rozměr a výrobce obkladů, ostatní zajistíme sami - od objednání a zajištění potřebného množství u různých výrobců až po realizaci.
     • Také i se zařizovacími předměty, vodovodními bateriemi, sanitou a keramikou Vám pomůžeme zorientovat se v dnešní široké nabídce. V případě zájmu nabízíme služby bytového architekta.
     • Uklizená a plně funkční nová zděná koupelna – dle typu bytového jádra - do 8-10 dnů od zahájení prací.
     • Po celou dobu rekonstrukce je Vám k dispozici náš pracovník, který se plně věnuje Vašim zájmům a požadavkům a zároveň dohlédne na správný postup prací.

 

 

Keramické obklady a dlažby

 

Ať chceme nebo ne, koupelnu dělají koupelnou zvolené obklady a dlažby. Po prvním rozkoukání v široké nabídce jednotlivých výrobců s hrůzou zjistíte, že vlastně nevíte, co se Vám líbí. Při kombinaci toho, že jste vždy chtěli po rekonstrukci bytového jádra mít koupelnu modrou, trendy je ale nyní červená s černou, se Vám v hlavě začnou dít neuvěřitelné věci. Ta zelená na obrázku totiž také není špatná. Rada pro výběr keramických obkladů je totiž v zásadě velice jednoduchá věc.

Uvědomte si, které odstíny Vám dělají dobře. Chladné (černá, modrá, bílá) nebo teplé (béžová, oranžová, hnědá)? Jste odvážní a pustíte se do designových variací s velkými květy? Nepsané pravidlo – lesklý obklad a větší formát zvětší jakoukoli koupelnu. Matný ker.obklad malého formátu ji zmenší do rozměrů, které Vás až zaskočí. A nezapomeňte na kvalitu a to, že nakupovat obklady v různých akcích od neznámých výrobců se do budoucna nevyplácí. Rekonstrukci bytového jádra i rekonstrukci koupelny a WC provádíte také právě kvůli životnosti takové koupelny. Myslete na to.

Nerozhodným zákazníkům doporučujeme navštívit prodejce keramických obkladů a nechat si zpracovat grafický návrh koupelny dřív, než začneme se samotnou rekonstrukcí. Sice je to zpoplatněná služba, ale nakonec se velice vyplatí. Nabízí třeba společnost Marketis nebo Siko.

Grafický návrh vypadá asi takto:

 

koupelny  koupelny  koupelny   koupelny   koupelny   koupelny     

koupelny   koupelny   koupelny   koupelny   koupelny 

koupelny   koupelny   koupelny   koupelny   koupelny   koupelny 

 

A pak už jen zapojte vlastní zdravý rozum a uvědomte si, že v katalogu nevidíte reálné koupelny, ale koupelny ve velikosti Vašeho celého bytu. I když…dát vanu do ložnice není až tak špatný nápad. Je nevšední, to ano, ale není špatný. Málokdo z nás to ale uskuteční. I když – na realizaci jsme připraveni…

Při výběru keramických obkladů a dlažeb opět preferujeme kvalitní české produkty - RAKO, Chlumčanské keramické závody nebo Keramika Horní Bříza – nyní jsou již součástí společnosti LASSELSBERGER, která naštěstí zachovává a rozvíjí tradici české značky. 

Nebráníme se ale ani produkci zahraniční – Fineza, Halcon, Pilch, Venus apod..

Výběr toho správného keramického obkladu je ale samozřejmě na Vás. Nám stačí dodat pouze název a rozměr, případně kódové označení, o vše ostatní se již při rekonstrukci Vaší koupelny nebo Vašeho bytového jádra postaráme sami.

 


pár slov pod čarou – vybíráme s vámi keramické obklady a dlažby

 

 

 

 

Výběrem bytové keramiky pro rekonstrukci Vaší koupelny nebo rekonstrukci Vašeho bytového jádra investujete nemalé prostředky. O vašich potřebách a požadavcích se proto vždy poraďte s prodávajícím (nemyslím zaměstnance superlevných hypermarketů, kteří ani neví, kde je regál s ker.obklady….). Dávno už také neplatí, že „co je dovezené, to je dobré“. Tento mýtus již čeští výrobci dávno překonali. Nakupovat dovážené zboží je jednoznačně rizikovější, a proto kontrole jeho parametrů věnujte zvýšenou pozornost. Nevyplatí se při rekonstrukci bytového jádra nebo rekonstrukci koupelny investovat do produktů, kde i nebudete jistí kvalitou. U dováženého zboží leckdy ztratíte možnost reklamace nebo nemáte možnost dokoupení dalšího zboží stejných parametrů – což platí zejména při nákupu keramiky v „akcích“ v různých hypermarketech. Z tohoto pohledu je nákup keramických obkladů, pro zamýšlenou rekonstrukci koupelny a WC nebo rekonstrukci bytového jádra, tuzemské provenience (např. značka RAKO) v kamenných obchodech a vzorkovnách jistotou, na kterou se vyplatí vsadit.

Abyste své rodinné finance proměnili za zboží, které Vám bude sloužit po generace – protože rekonstrukce koupelny nebo rekonstrukce bytového jádra není investice na pár let a předpokládáme, že Vám dělat radost i svou krásou několik desítek let, je třeba při výběru sledovat základní kritéria – vlastnosti bytové keramiky, které se dělí do kategorií podle těchto vlastností:

 

1) nasákavost a mrazuvzdornost – tyto vlastnosti vlastně dělí ker.obklady a dlažby na vnitřní a venkovní

2) odolnost proti opotřebení – jinak také otěruvzdornost – pomůže Vám odhadnout jakou životnost bude mít vybraná ker.dlažba – označuje se to PEI, čím vyšší číslo za tímto označením, tím je dlažba odolnější, PEI 1 snad už ani v nabídce nenajdete…. Do koupelny a na chodbu doporučujeme při rekonstrukci koupelny i rekonstrukci panelákového bytového jádra nebo rekonstrukci kuchyně vybírat dlažby z kategorie PEI 3, pokud budete mít co do činění s rekonstrukcí společných prostor Vašeho domu, trvejte minimálně na PEI 4 nebo 5.

3) protiskluznost – celkem důležitá vlastnost pro ty z Vás, kteří znají následky kolize na keramické dlažbě. Při rekonstrukci koupeny, WC, ale i renovaci chodby, předsíně a týká se samozřejmě i rekonstrukce bytového jádra musíte myslet i na vlastní bezpečnost a bezpečnost svých dětí. Neposedných. Pro místa v bytě, kde předpokládáte chodit v obuvi – jako kuchyň, chodba, vybírejte z kategorie R9 nebo R10 (R9 je nejnižší zvýšená protiskluznost a R13 nejvyšší). Pokud budete chtít keramickou dlažbu použít přímo do sprchy nebo jinam, kde předpokládáte chůzi na dlažbě s mokrou bosou nohou, hledejte v katalogu značku boty na šikmé ploše, protiskluznost se u takto využívaných dlažeb označuje písmeny A nebo B. Zajistíte si tak po rekonstrukci Vaší koupelny nebo rekonstrukci Vašeho bytového jádra také komfort bezpečí.

 

Sanitární keramika

 

Na trhu se dnes objevuje sanitární keramika různých výrobců, kteří hledí nejen na funkčnost, ale také na designové zpracování svých výrobků. Koupelnu si tak můžete vybavit dle svých potřeb, požadavků a nemusíte se omezovatt na COKOLIV, pokud je Vaše koupelna menších rozměrů.

Samozřejmě je nutné hledět na cenu, ale chce to opravdu promyslet. Každý den totiž použijete umyvadlo, klozet i vanu nebo sprchový kout, je třeba dbát na to, aby to byly výrobky, na které je spolehnutí a zajistit si takové, které Vám budou dlouho sloužit.

Nemyslím si, že by někdo z našich zákazníků, pár dnů po dokončené rekonstrukci bytového jádra nebo koupelny měl radost z toho, že je nutné kvůli nekvalitnímu protékajícímu sprchovému koutu jeho koupelnu znovu rozkopat a o týden si tak prodloužit naši přítomnost v bytě. Ne že bychom tam nebyli rádi…

Z tohoto důvodu je dobré, abyste se spolehli na naše zkušenosti, které jsou za dobu, kdy provádíme rekonstrukce bytových jader a rekonstrukce koupelen, opravdu velmi pestré a bohaté.   

                  JIKA-sanitarni-keramika                                                 RAVAK-sanitarni-keramika

 

Doporučujeme především kvalitní české výrobce, jako jsou 

 

 RAVAK         JIKA

 

ale rozhodně se nebráníme ani sanitární keramice světově proslulých značek, třeba:

 

roca        laufen       kaldewei              gustavsberg

 

a mnohé další….

 

 

pár slov pod čarou – vybíráme s vámi sanitární keramiku

Proč právě RAVAK?

Firma RAVAK a.s. je momentálně největší výrobce vybavení pro koupelny ve střední a východní Evropě, působí ve více než 50 zemích světa. Firma neustále investuje do výrobních technologií a designové tvorby svých produktů a to jí staví na žebříčku Vašeho favorita pro vybavení koupelny opravdu na vysokou pozici.

Projděte si jednotlivé koncepty RAVAK a pochopíte. Ucelený design jednotlivých sérií, smysl pro detail a zpracování a to, že díky RAVAKU jste schopni do mini koupelny nacpat vanu se zástěnou (tudíž pro milovníky horkých koupelí vanu a pro ty, kdo upřednostňují tekoucí proudy vody po zádech zase sprchu), umyvadlo s odkládací plochou, nábytek, do kterého se vejde vše potřebné. Pozor! Díky vaně ROSA jsme při rekonstrukcích koupelen a bytových jader umístili do koupelny tolik praček, že by zaplnily menší parkoviště J.

A dál: sprchové kouty mají technické řešení AntiBlock, které brání zadrhnutí a zkřížení posuvných dveří sprchových zástěn. Tento mechanismus byl otostován na minimální životnost 1 000 000 otevření. Počítali jsme to….čtyřčlenné rodině, kde se bude každý 2x denně sprchovat by trvalo 170 let aby na tuto minimální životnost dosáhli.….AntiBlock tak bez nadsázky slibuje doživotní bezporuchový a tichý chod rámové konstrukce posuvných dílů.

Navíc: sídlí v Příbrami!…..a ve znaku má žabáka…zeleného, tak proč vlastně ne? Takové firmy je třeba podporovat už z principu.

 RAVAK classic   RAVAK classline   RAVAK eskk2   RAVAK evolution   RAVAK Rosa    RAVAK Rosa 2

RAVAK classline

Koupelnový nábytek

 

Koupelnový nábytek není jen zbytečnost, kam lze ukládat miliony kosmetických pomůcek, jak si myslí většina mužů, je to otázka dotažení celé rekonstrukce koupelny nebo rekonstrukce bytového jádra do naprosté dokonalosti. Prošli jsme si výběrem keramických obkladů, sanitárního vybavení, baterií, a když dojde na to nejdůležitější, jsme vyčerpaní a nemáme chuť cokoli dalšího ještě vybírat.

Ale když to neuděláte při samotné rekonstrukci Vaší koupelny nebo bytového jádra, už nikdy se do toho nepustíte a neustále budete řešit uložení všech důležitostí, jako jsou třeba právě kosmetické záležitosti, rovnátka Vašich dětí, koš na prádlo, prací prostředky atp. Zakoupením koupelnového nábytku se tak vyhnete spoustě různých nehezkých plastových pořadačů, dopřejete si konečně řádně osvětlené zrcadlo a myslím, že oceníte také rychlejší úklid koupelny, bez padajících zubních kartáčků a ostatních drobností, které se volně povalují po koupelně – aby také ne – musí tam být.

 

JIKA

JIKA CUBE

cube 2     cube 3

 

        

Na výběr máme nepřebernou škálu koupelnových nábytků, při výběru je třeba hledět na funkčnost a povrchovou úpravu, která bude opravdu vhodná do koupelny. Můžete vybírat ze sortimentu SIKA, pokud ale budete chtít něco trochu jiného, trochu výjimečného, trochu kvalitnějšího, zkuste se podívat třeba na nabídku firmy Jika nebo EDEN

 

 

logo 

EDEN FIRENZE

firenze hlavn -01 firenze hlavni 03

– tyto společnosti mají s výrobou letité zkušenosti, a rozhodně je zde z čeho vybírat.

Na trhu je nabídka velmi široká, nás ještě  zaujal moderní koupelnový nábytek od české firmy Dřevojas

 

logo 1

Dřevojas nabízí originální a kvalitní nábytek, mezi její produkty patří ale také umyvadla a koupelnová zrcadla s nevšedním designem.

DŘEVOJAS, TOWER

203

 

Tímto výběrem bychom měli ukončit veškeré výběry pro rekonstrukci koupelny, rekonstrukci WC nebo rekonstrukci bytového jádra, které spoustu lidí nebaví, spoustu z Vás nadchne, a spoustě z Vás při nich naskakují pupínky. Pokud ale nechcete plýtvat energií, navštivte nás, doporučíme Vám současné trendy, poukážeme na novinky a různé akce různých výrobců.

Výběr zařizovacích předmětů pro rekonstrukci bytového jádra nebo rekonstrukci koupelny pro Vás nebude noční můrou, díky našim zkušenostem a individuálnímu přístupu ke každému z Vás, nakonec Vás to bude bavit. Stejně jako nás.

 

 


 

 

pár slov pod čarou – vybíráme s Vámi koupelnový nábytek:

Nejvíc úžasná věc, která Vás nyní může potkat – nevzorujte si koupelnový nábytek vlastními motivy, třeba nožky Vašeho potomka každé ráno na koupelnovém nábytku vidět, nemůže znamenat nic jiného, než bezva den!

Tuto službu nabízí jeden z našich českých výrobců. A my víme, který.